Požadavky na schody ze skla

by / Pátek, 01 Březen 2013 / Published in Bezpečnost, Normy ČSN EN, Rady a návody, Sklo ve stavebnictví
schody ze skla

Skleněné schody jsou naší specialitou, ale máme vždy jeden rozpor s našimi zákazníky. Zapomínají totiž na povrchovou úpravu a drsnost schodů proti uklouznutí. Naprosto jim rozumíme, protože když už schody ze skla, tak ať jsou absolutně čiré a není na nich nic vidět. Bohužel realita je jiná. Musíme vás z našeho postavení dodavatele vždy informovat o požadavcích norem a vyhlášek zákona, které nám předepisují, že vám vždy musíme dodat bezpečnou konstrukci ze skla. U skleněných schodů vždy řešíme:

  • statiku
  • bezpečnost
  • údržbu a životnost

Bezpečnost skleněných schodů

Povrchové pískování pochůzného skla má většinou dobrou funkčnost za suchého stavu, ovšem v případě použití skla v mokrém prostředí, je nutné mít navrženou povrchovou úpravu takovou, aby měla svou funkci i s mírnou vrstvou vody. U nás to definuje přesněji vyhl. 268/2009 Sb. A norma ČSN 74 4505 Podlahy. Požadovaná hodnota součinitele smykového tření je μ ≥ 0,3.

Estetika skleněných schodů

Barevnost skla při větších tloušťkách má velký vliv a pokud majitel má nadstandardní projekt, určitě bych mu doporučil do této konstrukce dát extračiré sklo. Jedná se o velký rozdíl u silnějších skel a pokud tento prostup v podlaze má kvůli průhledu a kochání se, tak určitě ocení tuto změnu a rád si za ní připlatí. Musel by to vidět. Já osobně bych si tam dal extračiré sklo – je to velký rozdíl.

 Požadavky na protiskluzovou úpravu skleněných povrchů  

Protiskluzová úprava skla

Znáte náš profesní profil na infoGLASS?

TOP